Poniedziałek, 27 kwietnia 2015r.
design

Projektujemy, budujemy i wyposażamy stacje paliw

Nasza firma gromadzi w swoich szeregach profesjonalistów, którzy służą swoim wieloletnim doświadczeniem branżowym. Obszarem naszej działalności jest doradztwo, projektowanie, modernizacja i budowa stacji paliw. Zajmujemy się również dostawami wysokiej jakości urządzeń koniecznych do poprawnego funkcjonowania stacji paliw. Sš to: zbiorniki paliwowe, dystrybutory paliwowe, systemy kontrolno-pomiarowe, armatura paliwowa, systemy bezobsługowego tankowania. Jesteśmy w stanie pomóc i doradzić inwestorowi podczas całego procesu budowy stacji paliw począwszy od wykonania projektu, poprzez budowę obiektu, skończywszy na uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.Rozszerzenie zakresu projektowego o myjnię ręczną, autogaz LPG czy bar/restaurację, lub chociaż zagospodarowanie przestrzeni umożliwiające takie inwestycje w przyszłości stanowić będą niewielki koszt w porównaniu z możliwością budowy pełniejszej infrastruktury i brakiem konieczności przekładek mediów i obiektów dla ewentualnej, przyszłej rozbudowy.


Serdecznie zapraszamy do współpracy.

NASZE DOŚWIADCZENIA WYKORZYSTUJEMY DLA KORZYŚCI PAŃSTWA

SEZUP Clima specjalizuje się w:

 • projektowaniu i montażu instalacji technologicznych paliwowych i LPG,
 • projektowaniu i montażu zadaszenia dystrybutorów,
 • dostawie i montażu urządzeń technologicznych paliwowych i LPG,

TECHNOLOGIA STACJI PALIW

  Zbiorniki paliwowe

  zbiorniki paliwowezbiorniki paliwowe

  Zbiorniki stalowe, dwupłaszczowe, wykonywane są zgodnie z dokumentacją zatwierdzoną w UDT i GUM oraz spełniają surowe normy ochrony środowiska, mogą wystepować w wersji jedno, dwu, trzy lub cztrokomorowej oraz w pojemnościach od 1.000 m3 do 100.000 m3. Oprócz zbiorników posiadamy całą gamę ich osprzętu: studnie nazbiornikowe podjezdniowe i natrawnikowe, włazy najazdowe, opaski montażowe, zawory antyprzepełnieniowe, zawory oddechowe, itp. Organizujemy dostawy na terenie całego kraju.

  System kontrolno-pomiarowy

  Dobór odpowiedniej konfiguracji systemu dokonywany jest przez nas w konsultacji z przyszłym użytkownikiem. Podczas doboru uwzględniamy zarówno oczekiwania klienta w stosunku do możliwości urządzenia, techniczne wymagania projektowe jak i co bardzo ważne - możliwości finansowe kupującego. Oferujemy sprawdzone systemy pomiarowe, posiadające zatwierdzenie Głównego Urzędu Miar. Sondy pomiarowe używane są do legalizacji zbiorników.

  Dystrybutory paliw

  dystrybutory

  Mamy do zaoferowania naszym Klientom szeroką gamę dystrybutorów paliwowych i LPG praktycznie wszystkich liczących się na rynku producentów. Posiadamy w ofercie odmierzacze jedno i wielowężowe (modułowe), o wydajnościach nalewu 40, 80, 120 l/min. Dystrybutory są wyposażone w elektroniczne liczydła z wyświetlaczami LCD lub elektromagnetycznymi. Posiadają możliwość komunikowania z systemami kasowymi lub systemami automatycznej dystrybucji paliw. Zastosowane materiały, z których wykonuje się obudowy oraz sposoby zabezpieczenia antykorozyjnego wydłużają znacznie żywotność urządzeń. Nasz Klient ma możliwość wyboru dowolnej kolorystyki obudowy dystrybutora zgodnie z paletą barw RAL. Dobór odpowiedniego dystrybutora dokonywany jest przez nas w konsultacji z przyszłym użytkownikiem. Dobór ten uwzględnia zarówno oczekiwania klienta w stosunku do możliwości urządzenia, wymagania projektowe jak i możliwości finansowe kupującego. Służymy naszą radą przy zakupie, ale nie zostawiamy Klienta samemu sobie także po nim, oferując usługi montażu, legalizacji i utrzymania serwisowego odmierzaczy

  Rurociągi i armatura paliwowa

  rurocišgi paliwowe

  Oferujemy systemy rurociągów paliwowych z tworzyw sztucznych dla układów tłocznych i ssących, spustu grawitacyjnego, odbioru oparów. Łączenie rurociągów odbywa się poprzez zgrzewanie elektrooporowe z użyciem prefabrykowanych elementów łączeniowych (mufy, kolana, trójniki), oraz systemowe przejścia do połączeń gwintowanych lub kryzowych.

  Główne zalety stanowiące o przewadze Petrol Line nad systemami stalowymi:

 • brak zjawiska korozji występującego w każdych rurociągach stalowych,
 • ograniczenie do zera wycieków paliw
 • zwiększona prędkość przepływu cieczy
 • bardzo długa żywotność instalacji
 • łatwość montażu
 • Posiadamy w swojej ofercie różnego rodzaju produkty stanowiące osprzęt paliwowo-hermetyzacyjny. Są to elementy służące prawidłowemu i zgodnemu z przepisami obowiązujšcego prawa działaniu zbiorników magazynowych, instalacji rurowych, dystrybutorów. Należą do nich m. in:

 • zawory antyprzepełnieniowe, oddechowe
 • bezpieczniki przeciwogniowe, przeciwdetonacyjne, zrywne przeciwwypływowe
 • przyłącza odbioru oparów VRS
 • przejścia dławicowe rurowe i kablowe
 • złącza kamlokowe
 • studnie centralnego zlewu
 • obrzeża wysepek ze stali nierdzewnej
 • Detekcja wycieków

  Urządzenia detekcji wycieków służą stałemu nadzorowi stacji paliw i innych obiektów (kotłownie, instalacje przemysłowe, magazyny i rozlewnie produktów naftowych). Są to elektroniczne urządzenia czujnikowe montowane w różnych, kluczowych dla informacji o prawidłowości działania układu paliwowego miejscach takich jak: przestrzeń międzypłaszczowa zbiorników magazynowych, przestrzeń międzyrurowa rurociągów paliwowych, studnie rewizyjne i poddystrybutorowe, instalacje przemysłowe.

  Stacje LPG

  zbiornik LPG zbiornik LPG

  Dostarczamy wraz z montażem kompletne moduły LPG w zależności od potrzeb Inwestora. Są to moduły ze zbiornikami naziemnymi jak i podziemnymi o pojemnościach od 4 850 m3 do 20 000 m3. W skład dostawy wchodzą: pompa gazu, armatura zabezpieczająca, rurociągi, odmierzacz LPG oraz jego legalizacja, niezbędne odbiory UDT, P.Poż i pozwolenie na użytkowanie.

  Konstrukcje stalowe - wiaty, budynku sklepu, myjni

  wiata nad dystrybutoramikonstrukcja myjnikonstrukcja budynku

  Dzięki zastosowaniu dużej ilości cynkowanych profili zimnogiętych, zamiast popularnych, ale znacznie cięższych profili hutniczych, nasze wiaty są zdecydowanie lżejsze. Dodatkowym naszym atutem jest bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne dostarczanych elementów, ponieważ profile zmniogięte są standardowo ocynkowane a profile hutnicze cynkujemy ogniowo.Krótkie terminy dostaw, liczone od momentu zamówienia do rozpoczęcia montażu na budowie wynoszą 4-6 tygodni. Typowy czas montażu wiaty wraz z zadaszeniem wielkości ok. 300 m2 wynosi tylko 7 dni, przez co skraca się cykl budowlany stacji, a tym samym obniżają się koszty inwestycji.

  Oferujemy także dostawę i montaż konstrukcji stalowych wraz z obudową na potrzeby myjni automatycznych, samoobsługowych, obiektów sklepowych.